Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

IRON MAIDEN je jedna z největších a nejpopulárnějších Heavy metalových kapel všech dob.

HISTORIE:

70. léta

Historie kapely Iron Maiden se začala psát v roce 1975, kdy se spolu poprvé setkali Steve Harris a Dave Murray, kteří později vytvořili základní pilíř této legendární heavy metalové kapely.

V 70. letech měla kapela proměnlivé složení, střídali se zde zpěváci, kytaristé i bubeníci, pouze baskytarista Steve Harris, zakladatel kapely, měl své stálé místo. Skupinu v té době hlavně ovlivňovala hudba Deep Purple, Judas Priest, Yes, Black Sabbath, Led Zeppelin, Queen a Wishbone Ash. Iron Maiden začali hrát a vystupovat ve složení Paul Day, který zpíval, Dave Sullivan a Terry Rance hráli na kytary, Steve Harris na baskytaru a na místě bubeníka se usadil Ron Matthews. V roce 1977 se v kapele objevil klávesista Tony Moore, tento pokus se však nakonec neujal.

V roce 1977 se začalo formovat stálé složení, v kapele se objevili kytarista Dave Murray a bubeník Doug Sampson. V následujícím roce se k Iron Maiden přidal zpěvák Paul Di'Anno. O rok později vydala kapela jednu z nejslavnějších demo nahrávek celé historie tvrdé hudby, EP The Soundhouse Tapes. Jediným postem, na kterém se členové střídali jako na běžícím pásu, zůstalo místo druhého kytaristy. To natrvalo obsadil až v roce 1980 Adrian Smith, přítel Davea Murrayho z dětství. Ve stejném roce byl ještě Doug Sampson nahrazen Clivem Burrem.

80. léta

Na počátku 80. let kapela vydala své první album Iron Maiden, v době jeho vydání byl však v sestavě ještě kytarista Dennis Stratton. Deska se překvapivě dobře prodávala, v žebříčku prodejnosti se dostala až na 4. místo. Tím se Iron Maiden stali jednou z vůdčích kapel tzv. Nové vlny britského heavy metalu. Ve stejném roce dělali předkapelu na turné skupiny Kiss, po skončení tohoto turné nahradil Dennise Strattona Adrian Smith.

O rok později vydala kapela album Killers. Nachází se na něm většinou písně, které se nevešly na debutovou desku. Nově napsanými skladbami jsou pouze Murders in the Rue Morgue a titulní Killers. Album se však tak dobře jako první neprodávalo.

V době po vydání alba Killers došlo v kapele k zásadní změně, zkušeného zpěváka Paula Di'Anna, který propadl kokainu, nahradil mladý zpěvák z kapely Samson, Bruce Dickinson. V roce 1982 z dílny Iron Maiden vzešlo album, které se stalo pro kapelu velikým krokem dopředu. Jmenovalo se The Number of the Beast, je to jedna z nejlegendárnějších desek celé heavy metalové historie a nejznámější deskou skupiny. Největším překvapením však bylo, kam se vyhouplo v prodejnosti, kde se na čas objevilo na prvním místě. V hitparádách bodovaly singly Run to the Hills a The Number of the Beast, další slavnou písní z této desky je Hallowed Be Thy Name. Úspěch byl o to větší, že jím bylo docíleno novým zpěvákem. Bruce Dickinson se totiž proslavil díky svému hlasu a patří k nejlepším heavy metalovým zpěvákům na světě, vysloužil si přezdívku the anti air-raid siren, která se dá do češtiny přeložit jako siréna při leteckém náletu.

V následujícím roce kapela vydala album Piece of Mind, které bylo podobně jako The Number of the Beast oceněno platinovou deskou. Před vydáním alba ale skupinu z osobních důvodů opustil bubeník Clive Burr a nahradil jej Nicko McBrain, který od té doby vydržel v sestavě dodnes. Na albu Piece of Mind se nachází další kultovní píseň–The Trooper. Rok 1984 se nesl ve znamení desky Powerslave, k nejznámějším skladbám, které jsou na ní obsaženy, patří singly Aces High a 2 Minutes to Midnight, další známou písní je pak třináctiminutový epos Rime of the Ancient Mariner, který byl složen na motivy stejnojmenné básně anglického básníka Samuela Taylora Coleridge. Album bylo propagována mamutím turné, které skončilo po neuvěřitelných 190 koncertech.

V roce 1985 nevydala kapela studiové album, pro změnu ale vyšlo živé album Live After Death, které přineslo záznam koncertu právě z obrovského turné k předchozímu albu. O rok později skupina vydala desku Somewhere in Time. V té době však kapela upadla do jistého stereotypu, každý rok vydala nové album, které doprovázelo velké turné, členové byli vyčerpaní, písně si byly velmi podobné.

Z tohoto kruhu se kapela dostala v roce 1988 vydáním alba Seventh Son of a Seventh Son, kde byly použity i klávesy. Album bylo pojato jako koncepční, vzešly z něj čtyři singly: Can I Play with Madness, The Evil That Men Do, The Clairvoyant a Infinite Dreams, všechny se objevily v první desítce hitparády singlů. Samotné album pak napodobilo legendární The Number of the Beast a také dostalo se na první místo žebříčku prodejnosti. Během turné hrála kapela také na festivalu Monsters of Rock v obci Castle Donington v Anglii.

90. léta

V roce 1990 kapelu opustil kytarista Adrian Smith a nahradil jej Janick Gers. Bruce Dickinson se vedle skupiny začal věnovat také své kariéře sólisty. I tak ve stejném roce vyšlo ještě album No Prayer for the Dying, které však příliš velkou díru do světa neudělalo. Větší úspěch než samotné album, které se v žebříčku prodejnosti dostalo na druhé místo, zaznamenal singl Bring Your Daughter…to the Slaughter, který se vyhoupl na post nejvyšší, kde se udržel tři týdny. Jedná se zatím o jediný singl Iron Maiden, který se na 1. místo dostal. Tuto píseň napsal Bruce Dickinson a objevila se na soundtracku k filmu Noční můra v Elm Street 5. V roce 1992 vyšlo album Fear of the Dark, velmi známou písní z tohoto alba je stejnojmenná skladba, kterou kapela často hraje na svých koncertech. Úspěch zaznamenal singl Be Quick or Be Dead, který se dostal na druhé místo v hitparádě singlů.

V roce 1993 zasáhla do srdce všechny fanoušky Iron Maiden velmi špatná a smutná zpráva, kapelu opustil zpěvák Bruce Dickinson, aby se mohl naplno věnova své sólové kariéře. Jeho hlas ještě zazněl na albech A Real Live One a A Real Dead One, které poté vyšly jako jedno album pod názvem A Real Live Dead One, a na albu Live at Donington, všechna byla vydána v témže roce.

Po odchodu Dickinsona proběhl konkurz na uvolněné místo, který s přehledem vyhrál zpěvák skupiny Wolfsbane, Blaze Bayley. V roce 1994 se stal plnohodnotným členem Iron Maiden. O rok později vyšlo album The X Factor, které však působilo oproti předchozím albům spíš jako propadák. Skalní fanoušci kapely si nemohli zvyknout na nového zpěváka, ne že by byl Bayley špatný, spíš byl jiný něž Dickinson, na kterého byli všichni zvyklí. Bayleyho éru ukončilo album Virtual XI, které zaostalo i za The X Factor. Sice jsou na něm známé písně Futureal a The Clansman. Většina fanoušků si však album nekoupila hlavně kvůli velmi kritizovanému singlu The Angel and the Gambler. V roce 1999 tedy Bayley skupinu opustil a na jeho místo se vrátil Bruce Dickinson, s nímž svůj návrat ohlásil také Adrian Smith.

Nové tisíciletí

Po návratu Bruce Dickinsona nastalo pro Iron Maiden příznivější období. Dokazuje to album Brave New World, které oproti Virtual XI, které se umístilo na 16. místě, se umístilo na místě sedmém. Album samozřejmě doprovodilo turné, v jehož rámci kapela vystoupila na festivalu Rock in Rio v brazilském Rio de Janeiru, záznam z tohoto koncertu vyšel jako živé album Rock in Rio. Na tomto vystoupení skupiny přišlo přes 250 000 fanoušků.

V roce 2003 kapela vydala studiové album Dance of Death. To se dostalo na druhé místo žebříčku prodejnosti. Společně s albem Brave New World bylo vyhlášeno nejlepším metalovým albem roku 2003 (Brave New World roku 2000). Na albu se nachází většinou písně, jejichž délka přesahuje pět minut. Pouze dvě písně jsou kratší, obě dvě vyšly jako singly–Wildest Dreams a Rainmaker. V roce 2005 kapela oslavila 30 let své existence znovuvydáním singlu The Number of the Beast a turné, které zahájila v Praze. Součástí turné bylo i několik vystoupení na festivalu Ozzfest v USA. Na něm během vystoupení v San Bernardinu došlo k napadení kapely některými fanoušky, kteří na ni házely nejrůznější předměty. Kvůli tomu kapela zrušila své zbývající koncerty na tomto festivalu. Turné zakončila v září 2005 charitativním vystoupením pro bývalého bubeníka skupiny Clivea Burra, který trpí roztroušenou sklerózou.

30. srpna 2005 kapela vydala živé album Death on the Road, na němž je zachycen záznam koncertu v Dortmundu, který byl součástí turné k albu Dance of Death. 28. srpna 2006 došlo k vydání čtrnáctého studiového skupiny nazvaného A Matter of Life and Death. Ještě před samotným počinem vyšel 14. srpna 2006 první singl The Reincarnation of Benjamin Breeg, druhý Different World pak 14. listopadu v USA a 26. prosince 2006 v Evropě.

SOUČASNÍ ČLENOVÉ:

Kapelou prošlo spousta muzikantů tady je současná sestava.

Bruce Dickinson - zpěv

Dave Murray - kytara

Adrian Smith - katara

Janick Gers - kytara

Steve Harris - basa

Nicko McBrian - bicí

DISKOGRAFIE:

Iron Maiden

Killers

The Number Of The Beast

Piece Of Mind

Powerslave

Somewhere In Time

Seventh Son Of A Seventh Son

No Prayer For The Dying

Fear Of The Dark

The X Factor

Virtual XI

Brave New World

Dance Of Death

A Matter Of Life And Death

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

百家樂

(Richardgox, 28. 6. 2022 20:53)


百家樂

Are you 18? Come in and don't be shy!

(loveawake.ru, 26. 6. 2022 6:11)

Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

pokoje goscinne augustow

(Sobidiubyled, 26. 6. 2022 2:18)

pokoje w Augustowie https://www.pokojew-augustowie.pl
sztutowo noclegi willa na wydmie https://www.pokojew-augustowie.pl/podlaskie-noclegi-z-basenem

Перевозки и таможенное оформление

(Pymn, 23. 6. 2022 7:46)

Таможенный декларант «ВЭД ЛАЙН» предоставляет услуги в качестве ключевого импортера в торговой деятельности с Китаем. Наше управление имеет богатый опыт в этой области, поскольку мы работаем на данном рынке много лет. «ВЭД ЛАЙН» https://ved-line.ru имеет квалифицированных специалистов по работе с импортными поставками, в том числе опытных менеджеров по сотрудничеству с потребителями.

Blanket Weaving Southwest Joe Wheat

(HerbertFuele, 23. 6. 2022 7:45)

https://replit.com/@BooksLibs/Download-Better-by-far-you-should-forget-and-smile-6-Epub-2
https://replit.com/@BooksLib/Download-The-Biography-Of-The-Viking-King-The-Incredible-St
https://replit.com/@BooksLib/Download-The-Broadman-Hymnal-Complete-version-with-index-E
https://replit.com/@BooksLib/Download-Scottish-Theatres-and-Concert-Exploring-The-Beauty-O
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Goddess-Magazine-International-Edition-June-202
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Candide-Classic-Original-By-VoltaireAnnotated-Ep
https://replit.com/@BooksLib/Download-Acrylic-Pouring-Pastel-Dreams-Drip-Technique-Action
https://replit.com/@BooksLib/Download-9-Arts-Magazine-3-For-the-Serious-Artist-and-Art-
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Hamlet-Epub-19
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Hamlet-Epub-4
https://replit.com/@BooksLibs/Download-FACE-LIFT-The-Art-Of-Consistency-and-Dedication-G
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Bb-Clarinet-1-part-Sicilian-Medley-for-Clarinet
https://replit.com/@BooksLibs/Download-How-to-twerk-for-beginners-Doing-the-hands-on-the
https://replit.com/@BooksLib/Download-Not-to-shame-them-to-confess-13-Epub
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Simple-Rugs-Crochet-Ideas-Cute-Rugs-Patterns-to-Cr


https://pastelink.net/0fvwb6bc
https://articlepedia.xyz/fire-your-eyes-12-2/
https://pastelink.net/ydbmh392
https://techplanet.today/post/burnished-ceramics-between-expressive-cultures
https://techplanet.today/post/ethan-frome-complete-illustrated-unabridged-1

74 ru челябинск новости 74

(Arnoldroups, 22. 6. 2022 22:44)

https://mir74.ru/26650-rsa-sostavil-reyting-problemnyh-v-chasti-moshennichestva-i-ubytochnosti-po-osago-regionov.html

canvas tent

(DavidBlath, 21. 6. 2022 4:28)


40Celsius canvas tent are made from high quality waterproof cotton fabric. They are fast to install in 15 minutes and last for very long time. Free Shipping

займ на яндекс деньги без отказа

(Curtisturgy, 19. 6. 2022 9:25)

Как найти наиболее подходящий займ на кошелек Яндекс Деньги онлайн? Подборка микрофинансовых компаний, выдающих займ на Яндекс Деньги.

Source:

- https://zaym-yandex-dengi.com
Tags:
займ на яндекс деньги без отказа

good

(EdwardLow, 18. 6. 2022 16:12)

That’s why aphorisms, adages, and proverbs are synonyms for each other.
https://stboger9.com/
Do you believe that a penny saved is a penny earned.
This famous motto highlights the truism that life is full of ups and downs.
He played the villain in the movie that famously stated.
Washington’s message was that it’s wiser to be upfront and deal with the consequences.
The complete quote was, A Jack of all trades and master of none, but oftentimes better than a master of one.
But these days.
From there, you can build your story around it.
That’s why aphorisms, adages, and proverbs are synonyms for each other.
If you do, you agree with George Herbert’s famous aphorism from his book, Outlandish Proverbs.
It reminds us to take precautionary measures, so we don’t end up with bad results.
Remember that.
We’ve all probably had to learn that the hard way.
Sometimes, though.
The Purpose & Function of Aphorism
Pick an aphorism that relates to your message and use it to stay focused on your overarching theme.

UICELL

(DavidBlath, 16. 6. 2022 17:59)


UICELL Conference Proceeding is published by University of Muhammadiyah Prof. DR. HAMKA (UHAMKA). p-ISSN: 2615-4269; e-ISSN: 2615-2576. It includes all papers presented at UICELL Conference. The articles in this electronic proceeding may have different format from the print versions. Each of the article is subject to minor spelling and grammatical error. Article copyright (c) rests on the authors

Микрокредит

(HoraceSaips, 16. 6. 2022 8:36)

https://vzyat-credit-online.com/
Микрокредит срочно онлайн! Без справок и проверок! Зачисление на карту за 5 мин!

займ онлайн без отказа

(Patricklhzf, 13. 6. 2022 21:21)

Здравствуйте друзья!
Есть такой интересный сайт https://dengi-do-zarplaty.ru/
Конечно, никто не хочет давать деньги в долг и особенно никому не хочется брать их взаймы. Но иногда ситуация решает за нас и приходится очень срочно искать, откуда взять деньги. В первую очередь обычно обращаются к родственникам, друзьям, коллегам по работе, партнерам по бизнесу, но во многих случаях они могут отказать. Хорошим выбором будет обратиться в финансовую компанию, в которой можно на выгодных условиях взять кредит, чтобы улучшить свое положение. Причем важно не только оформить кредит быстро с хорошими требованиями, но и взять кредит наличными под низкий процент. Никто не хочет влезать в долги, которые еще не понятно, как придется отдавать.

surgaslot.vip

(LeonardEssex, 13. 6. 2022 11:58)


Selamat datang di Surgaslot !! situs slot deposit dana terpercaya nomor 1 di Indonesia. Sebagai salah satu situs agen slot online terbaik dan terpercaya, kami menyediakan banyak jenis variasi permainan yang bisa Anda nikmati. Semua permainan juga bisa dimainkan cukup dengan memakai 1 user-ID saja

Перевозка лежачих больных

(Timothyveifs, 13. 6. 2022 4:20)

Коммерческая трнспортировка беззащитных пациентов в Москве — шибко потребованная юруслуга у сродственников людей со ограниченными возможностями, стареющих бабулек и дедушек, инвалидов. Государственная скорая помощь чи реанимобиль не приедет, разве что недвижимому люду требуется заскользить на щупка, в течение клинику буква врачу, сверху отдых в частичный пансионат чи экстренно что поделаешь на вокзал чи аэропорт. То-то встает вопрос — как транспортировать маломобильного пассажира? Чтобы данного ко услугам москвичей коммерческие отрасли медицинского также автосанитарного такси.


перевозка больных
https://moskva-perevozka-bolnyh-24.ru/

sad rejonowy w augustowie pokoje goscinne

(Draidiubyled, 12. 6. 2022 13:16)

krynica morska noclegi blisko morza https://www.najlepszepokojewaugustowie.online
noclegi sztutowo blisko morza https://www.najlepszepokojewaugustowie.online/woj-jezioro-podlaskie-noclegi

casino bonus

(belledaync , 10. 6. 2022 1:04)

https://sio2.mimuw.edu.pl/c/pa-2018-1/forum/84/2737/#forum-anchor-39234
https://stackoverflow.com/users/19284509/brooke-pacheco?tab=profile

wunderino de login
casino bonus 5 euro einzahlung
online casino deutschland bonus ohne einzahlung

Insophoto

(Dennisfiesk, 9. 6. 2022 22:33)

https://telegra.ph/Busty-Milf-Nahm-Sperma-In-Den-Mund-Von-03-28

Nice Post

(russian moms incest porn, 7. 6. 2022 6:58)

Really enjoyed this post.Really thank you! Keep writing. makaberzux

Insophoto

(JoshuaKEx, 6. 6. 2022 14:33)

https://telegra.ph/Ai-Nakatsuki-Porn-03-30-2

Ебусь во все дыры, телки с буферами

(Evgenyfge, 6. 6. 2022 10:14)

Добрый день. Друзья!
Наша компания предоставялет интим услуги, лучшие телки с буферами, голые письки, отборная порнушка, анал, лесбиянки, все на нашем сайте.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72

následující »